Новые поступления в библиотечный фонд «Рушники Надднiпрянської України»
Место проведения:  
Книги - кораблі думки, мандрують по хвилях
часу й обережно несуть свій дорогоцінний вантаж
від покоління до покоління. (Ф. Бекон)
Кожне нове надходження до бібліотечного фонду – це подія. Вона стає вдвічі значущою, коли, завдяки знайомству з книгою, спілкуєшся з новими цікавими людьми і вкотре відкриваєш для себе світ щедрої та безкорисливої людської душі.
Нещодавно нам передали зі Львова напрочуд гарне видання Інституту колекціонерства українських мистецьких пам'яток при Науковому товаристві ім. Шевченка (НТШ) – «Рушники Наддніпрянської України» з серії «Українське народне мистецтво, присвячене одній з провідних тем в традиційній українській культурі. Історія вишитих та тканих рушників Наддніпрянщини супроводжується багатим ілюстративним матеріалом, даючи змогу читачам ознайомитись з творами народних майстрів з державних та приватних збірок Львова, Києва, Сум. Дуже важливо, як зазначається у виданні, що більшість з цих предметів вперше введено в науковий обіг. І, ясна річ, це розмаїття кольорів, візерунків та притаманних лише нашим українським майстриням технік вишивання вперше в такому великому обсязі буде милувати очі і тішити серця тих, хто гортатиме сторінки цієї книги – одного зі струмочків невичерпного джерела пізнання історії та культури свого народу, життєдайного грунту для спілкування поколінь.
Слід також зазначити, що до вступних статей були залучені кваліфіковані мистецтвознавці, і це робить книгу не просто гарним альбомом з високоякісними репродукціями, а фактично – науковим каталогом.
Висловлюючи щиру подяку усім, хто був причетний до народження цього видання, особливо теплі слова хотілося б сказати на адресу Юрія Івановича Петріва, одного з членів «Фундації мистецької книги» (як зазначає «Вісник НТШ», це – неформальне об'єднання, утворене широким колом прихильників Інституту колекціонерства, яке фінансово підтримує його видавничі проекти). За словами пана Юрія, він подарував книгу з надією, що зібраний в ній матеріал не залишить читачів байдужими і поглибить знання наших співвітчизників про розвиток декоративно – прикладного мистецтва України.
Бібліотекар ОХМ Мазур Т. П.
Смотрите также: